خانه چاپ

مرکز فوریتهای طراحی و چاپ

تمام وقت به صورت آنلاین و شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 17 تلفنی در خدمتیم

مزایای طراحی ساده کارت ویزیت

مزایای طراحی ساده کارت ویزیت

وقتی صحبت از یک ابزار جمع و جور و به صرفه تبلیغات می شود، کارت ویزیت هنوز هم در راس لیست بایدهای تبلیغاتی کسب و کار های قدیمی و نوظهور قرار دارد. هنوز هم بهترین راه جذب مشتری های بالقوه برای کسب و کارهای نوپا داشتن یک کارت ویزیت جذاب است. بسیاری از طراحی های کارت ویزیت این روزها سعی دارند تا با استفاده از رنگ های جیع و یا استفاده از عکس توجه مخاطبین را به خود جلب کنند. این در حالی است که گاهی اینگونه طراحی ها ممکن است کمی زیاده رودی به نظر برسند. باید به یاد داشته باشیم که نکنه همیشگی در طراحی برای جذب مخاطب "سادگی" است.
طراحی یک کارت ویزیت ساده به معنای قربانی کردن برند نیست. یک طراحی مینیمال صحیح و حرفه ای بسیار ویژه است و توانایی برجسته کردن برند شما را دارد. .پیش از شروع طراحی کارت ویزیت خود با مزیت های طراحی ساده و مینیمالیستی در زیر اشنا شوید:

 
1. فقط به ضروریات توجه کنید:
کارت ویزیت باید به گونه ای طراحی شود که به محض دیدن آن، مشتری های شما به سادگی قادر به تشخیص زمینه کسب و کار شما باشند. با توجه به محدود بودن فضای چاپی کارت ویزیت، بهتر است به اطلاعات ضروری از قبیل لوگو و نام کسب و کار، اطلاعات تماس شامل نشانی وب سایت و شماره تماس اکتفا کنید.


2. افزایش دید
اگر کارت ویزیت متفاوتی می خواهید، یک طراحی مینیمال همراه با فضای بزرگ سفید روی کارت می تواند بسیار بهتر از یک فونت Bold یا رنگ جیغ عمل کند. گزینه مناسب جایگزینی چاپ های تمام رنگی همیشگی، استفاده از خطوط راه راه نامحسوس یا یووی (UV) برجسته روی کارت های با روکش مات است که بدون ایجاد خدشه ای در خوانایی نوشته های کارت بسیار چشم نواز خواهند بود. اگر رنگ سفید برای شما بسیار ساده است از مقواهای رنگی متناسب با رنگ سازمانی خود استفاده کنید. ترکیب این کاغذهای رنگی با فرآیند های تکمیلی داغی، طلاکوب و نقره کوب بسیار جذاب خواهد بود.


3. افزایش اعتماد به نفس
کار ویزیت های مملو از نوشته بسیار غیر حرفه ای به نظر می رسند. اما در طرف مقابل طراحی مینیمالیستی نه تنها نشانه دهنده اطمینان شما به برندتان است بلکه نمایانگر اعتمادی مشتریانتان به شماست. طراح های ساده روی کاغذ های ضخیم زیبایی خود را بهتر نشان می دهند. اگر ترکیب رنگ مشکی و طلایی با برند و رنگ سازمانی شما همخوانی دارد، استفاده از ترکیب مشکی صد درصد و طلاکوب یا نقره کوب برای شما انتخابی مناسب خواهد بود.

در همین زمینه :  قیمت های کارت ویزیت

در همین زمینه :  تعرفه طراحی


4. طراحی مرموز
یک طراحی عالی کنجکاوی مخاطبین شما را جلب کرده و آن ها به خرید از شما و یا حداقل شناخت بهتر برند شما می کند. ابعاد قدیمی کارت ویزیت را فراموش کنید و با یک طراحی پویا با ابعاد 8.5 در 5.5 سانتی متر و لبه های گرد، خود را متفاوت نشان دهید. و یا به جای طرح های افقی همیشگی کارت خود را عمودی طراحی کنید و لوگوی خود را با تکنیکهای تکمیلی مثلا داغی یا UV برجسته روی کارت خود ضرب کنید. اگر لازم است تا حتما لوگوی شما به رنگ سازمانی تان چاپ شود از زمینه سفید مات استفاده کنید.


5. طراحی خوانا
طرح کارت ویزیت شما بدون اطلاعات اضافی و عکس های شلوغ خواناتر خواهد بود. از بزرگ کردن سایز فونت نوشته های روی کارت جهت افزایش قابلیت خواندن، نترسید، البته تا زمانی که سلسله مراتب بصری را در طراحی خود بر هم نزنید. برای مثال از اینکه نام شرکت و لوگوی شما از اطلاعات تماستان بزرگ تر است اطمینان حاصل کنید. برای رعایت سلسله مراتب بصری، همچنین می توانید در نوشتار نام شرکت و یا لوگو،  از کالی گرافی یا فونت های نستعلیق استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که استفاده از اینگونه فونت ها در بخش اطلاعات تماس "اصلا" مناسب نیست. برای نوشته های مهمی که باید با سایز کوچکتر روی کارت ویزیت شما باشند، در بخش انگلیسی کارت از فونت sans serif استفاده کنید. اگر در طراحی خود فونت ها و خطوط باریک استفاده می کنید، کاغذ خود را ضخیم با روکش های نرم انتخاب کنید. زیرا روکش های ضخیم و کاغذ های بافت دار عموما بر خوانایی نوشته های شما اثر متضاد دارند.


6. کارت ویزیت های هنری و شیک
کارت ویزیت ها، به خصوص برای کسب و کارهای نوپا و نوظهور، یک شانس عالی و کم هزینه برای ایجاد تاثیر خوب اولیه در مخاطبین هستند. با یک طراحی ساده، انتخاب رنگ عاقلانه، استفاده از عناصر خاص و انتخاب کاغذ درست، شما می توانید از دیده شدن کارت ویزیت خود در انبوه کارت ویزیت های عادی مطمئن باشید. بعد از اینکه مشتری شما تحت تاثیر سادگی و شیکی کارت ویزیت شما قرار گرفت، مرحله بعد، یعنی ارائه خدمات و محصولات با کیفیت با شماست.


هنوز هم در مورد طراحی ساده ولی شیک تردید دارید؟ به دنبال طراح های خاص هستید؟ سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، بخش طراحی "خانه چاپ" همواره در کنار شماست. با ما از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره 093036043421 در ارتباط باشید.

 

 

گردآوری و تنظیم : مصطفی رقمی

by : Mostafa Raghami

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.